marți , 21 noiembrie 2017
NEWS ALERT

LIVE TEXT C.S. TURNU SEVERIN – PANDURII TG. JIU 1 – 3 (0 – 3)

_DSC1018Dupa ce au primit o veste proasta legata de neprimirea licentei, cu speranta ca decizia se va schimba la Comitetul Executiv al FRF, Severinul disputa de la ora 19.00 pe „Municipal” o partida extrem de dificila in compania Pandurilor Targu Jiu. Tinand cont ca minerii sunt in cursa pentru un loc de Uefa League, cu siguranta ca replica lor va fi una extrem de puternica, un eventual pas gresit facut la Severin insemnand un pas inapoi in lupta pentru un loc in Europa.

La jocul se la Severin asista presedintele Pandurilor, Marin Condesc, omul de afaceri Gigi Netoiu, dar si fostul fotbalist al Universitatii Craiova, Cosmin Barcauan.

Echipele:

C.S. Severin: Panagopoulos – Dananae, Tataru, Asanovic, Olah – D. Stoica, Hasanovic (46 Mihai Roman) – Neacsa (81 Poiana), Vranjkovic, Costea – Thomas. Antrenor: Ionel Gane.

Pandurii Tg. Jiu: Lazar – Rusu, Viera, Mamele, Vlad – Radut, Anton, Nistor, Nicoara (56 Cristea) – Ibeh (69.Rada), Matulevicius (78 Lemnaru). Antrenor: Cristi Pustai.

Min 1: Debut de partida, lovitura de incepere o au fotbalistii severineni.

Min 1: Faza importanta de atac a gazdelor, costea patrunde pe stanga, centreaza in careu, dar Vranjokovic nu ajunge la  minge.

Min 5: Sut Joel Thomas, prinde Lazar cu siguranta.

Min 12: Sut Florin Costea, mingea, usor deviata, se scurge pe langa stalpul din stanga al portii lui Lazar.

Min 24: Primul sut pe poarta al oaspetilor este expediat de Nicoara, dar Panagopoulos prinde fara emotii.

Min 26: Sut Costea, din pozitie buna, mingea trece peste poarta lui Lazar.

Min 29: Prima ocazie mare a oaspetilor. Sutul lui Matulevicius este respins de portarul severinenilor.

Min 33: Gol Pandurii. Paul Aton prinde un sut de la 20 de metri si deschide scorul, contrar cursului jocului, domniat pana atunci de echipa severineana.

Min  35: Gol Pandurii: Lovitura de la 11 metri pentru gorjeni. Executa acelasi Anton si ridica scorul la 2 – 0 pentru oaspeti. Intreg stadionul contesta un penalty foarte usor acordat.

Min 45: Un minut de prelungire aratat de la margine. Ultimul fluier al primei reprize consfinteste un 0 – 2 nedrept pe tabela de marcaj.

Min 46: Jocul se reia de la scorul de 0 – 2 pentru oaspeti.

Min 46: Schimbare la gazde, iese Hasanovic, intra Mihai Roman.

Min 49: Gol Pandurii. Ibeh il invinge pentru a treia oara pe Panagopoulos, cu un sut din unghi.

Min 56: Schimbare la Pandurii. Iese Nicoara, intra Cristea.

Min 62: Gool Severin. Florin Costea reia din careul mic o minge recentrata, dupa un corner executat de Neacsa.

Min 65: Vranjikovic reia cu capul din careu si mingea se scurge pe langa poarta lui Lazar.

Min 69: Schimbare la Pandurii. Ise Ibeh, intra Rada.

Min 78: Schimbare la Pandurii, iese Matulevicius, intra Lemnaru.

Min 81: Schimbare la Severin, iese Neacsa, intra Poiana.

Min 90: Trei minute de prelungire aratate de la margine.

Min 90 + 3. Fluierul final al arbitrului pune punct disputeti, transata de echipa oaspete cu scorul de  3 – 1